Uwaga! Sprawdź swój PIT, zamiast nadpłaty może być niedopłata!

„Dziennik Gazeta Prawna” zwraca uwagę na coraz bardziej powszechny problem związany z PIT-ami. Jak tłumaczy, ZUS wysyła informacje do emerytów jeśli pojawia się nadpłata. Jednak jak się później okazuje, jest to nie nadpłata, a niedopłata. Dlatego warto dokładnie sprawdzić dokument. 

Fot. Pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wcześniej wysyłał jeden formularz, służący do informowania emerytów zarówno tych, którzy mieli nadpłatę, jak i tych, którzy mieli niedopłatę. W tym roku jednak formularze są dwa i do jednych trafia formularz PIT-11A z informacją o nadpłacie, do innych PIT-A, z informacją o niedopłacie.

„Dziennik Gazeta Prawna” został zawiadomiony o sprawie czytelnika, który na swoim formularzu PIT-11A, służącym do przekazywania informacji o nadpłacie, zobaczył adnotację dotyczącą niedopłaty. Dlatego gazeta zwraca uwagę, aby uważnie czytać wszelkie informacje, które napływają do nas z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

I tak w ostatnim czasie pojawiło się coraz więcej takich przypadków. Warto to sprawdzić i w razie konieczności złożyć odpowiednie rozliczenie dopłacając podatek. Wszystkie informacje można też sprawdzić w systemie online, w ramach usługi Twój e-PIT.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c