Uwaga! Szczepienie i transport dla Mieszkańców 70+

Informacja o organizacji szczepień i transportu na terenie dzielnicy Praga-Południe dla Mieszkańców 70+ opublikowana przed ratusz. 

Fot. Urząd Dzielnicy Praga-Południe

I. Mobilne punkty szczepień.
W związku z rozpoczętą akcją szczepień dla Państwa grupy wiekowej uprzejmie przypominamy o możliwości skorzystania z mobilnych punktów szczepień, na podstawie skierowania od lekarza.
W ramach tych punków szczepienia będą wykonywane przez zespoły wyjazdowe w miejscu zamieszkania lub przebywania pacjenta, m.in. dla osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie (osoby niepełnosprawne i niesamodzielne).
Zespoły wyjazdowe będą przyjeżdżać do miejsca zamieszkania lub przebywania pacjenta i dokonywać szczepień na miejscu. Lekarz z zespołu wyjazdowego może również dokonać kwalifikacji do szczepień. Pacjent otrzyma dwie dawki szczepionki z kilkutygodniowym odstępem czasu, więc mobilny punkt szczepień odwiedzi go dwukrotnie.
Umawiając się na szczepienie (infolinia 989 lub kontakt z wybranym punktem szczepień), należy zaznaczyć, że jest się osobą niepełnosprawną lub niesamodzielną i chce się skorzystać z mobilnego punktu szczepień.
II. Transport dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i Powstańcy Warszawscy.
Warszawa organizuje transport dla osób, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N stopniu lub odpowiednio I grupie z wyżej wymienionymi schorzeniami. Przewozy realizowane będą transportem niespecjalistycznym i specjalistycznym.
Od 25 stycznia osoby spełniające powyższe kryteria mogą umawiać transport pod specjalnym numerem telefonu: (22) 333-44-33 na hasło: „Wawa Taxi bez barier – szczepienia przeciwko Covid-19”. Transport należy umawiać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.
III. Transport dla osób powyżej 70. roku życia na terenie dzielnicy Praga-Południe.
Przysługuje on osobom, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu z miejsca zamieszkania do najbliższego punktu szczepień. Osoby niesamodzielne, niezamożne i samotne mogą skontaktować się w sprawie transportu z dzielnicowym zespołem „Warszawa Wspiera” nr.tel.od poniedziałku do piątku 22-4435228 oraz 22-4435300 w godzinach 8.00-16.00. Dane te zostaną przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej celem organizacji transportu.
Zapotrzebowania na transport należy zgłaszać z 7 dniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów: 22 277-33-00; 22 277-33-40 w godzinach 8.00-16.00. Usługa będzie świadczona po zweryfikowaniu przez Ośrodek Pomocy Społecznej opisanych wyżej obiektywnych trudności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c