Uwaga użytkownicy Netflixa! Oszuści próbują wyłudzić dane!

Użytkownicy platformy Netlfix masowo otrzymują wiadomości z informacją o zawieszeniu konta. Jak się okazuje, jest to jedynie kolejne próba oszustów, którzy chcą wyłudzić dane do kart bankowych. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Oszuści wymyślają wciąż nowe próby oszustwa. Były telefony, w których podszywali się pod pracowników banków, policjantów czy innych przedstawicieli firm. Teraz przyszła pora na wyłudzenie pieniędzy od użytkowników serwisu Netflix, jednej z najpopularniejszych platform do oglądania filmów i seriali.

Użytkownicy Netflix otrzymują wiadomości z informacją o rzekomym zawieszeniu konta.  W mailu znajduje się odnośnik, który prowadzi na stronę płatności, gdzie można szybko „rozwiązać” problem z dostępem do platformy.   Nie ma to jednak nic wspólnego z platformą, a jedynie daje możliwość oszustom do pozyskania danych do kart bankowych.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego alarmuje, aby wiadomości po prostu zignorować i usunąć. Dzięki temu unikniemy utraty środków z naszego konta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c