Uwaga! Wielki Protest wszystkich pracowników ochrony zdrowia w Warszawie!

Przedstawiciele zawodów medycznych łączą się w wielkim proteście zapowiadanym na sobotę w Warszawie. Początek planowany jest na godzinę 12:00. Możliwe są utrudnienia i objazdy.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wydarzenie ma potrwać 4 godziny od 12:00 do 16:00.
Trasa:
plac Krasińskich
– Ministerstwo Zdrowia ul. Miodowa
– Pałac Prezydencki Krakowskie Przedmieście
– Parlament RP ul. Wiejska
– Kancelaria Premiera Al. Ujazdowskie

Zdjęcie pochodzi sprzed już prawie 4 lat. Właśnie dostałem się na studia medyczne na CM UMK. Złożyłem papiery , obowiązkowo nabyłem bluzę uczelni i ruszyłem świętować na Helu w towarzystwie znajomych i (nazwa alkoholu – przyp. red). Głowa pełna ideałów- nauczę się wszystkiego, nigdy nie wyjadę z kraju, polską ochronę zdrowia da się naprawić , opinia publiczna nas w tym wspomoże itd itd. Z tych wielu myśli do teraz pozostały mi 3 – miłość do (nazwa trunku), chęć pozostania w kraju i potrzeba aby ratować ludzkie życie. O ile w 1 i 2 nie potrzebuje pomocy to w 3 potrzebuje was – pacjentów. Chodźcie z nami 11 września , wspomóżcie nas w naszym proteście , ponieważ wszyscy chcemy tego samego- wystarczającej liczby pielęgniarek i pielęgniarzy , dobrze opłacanych ratowników i ratowniczki , nieprzemęczonych lekarza … słowem Państwa które zadba o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Razem zmieńmy nasz kraj na lepsze!” – pisze Stanisław Pyzel, student medycyny z Warszawy, studiujący w Bydgoszczy

Fot. Archiwum prywatne

PROTEST 11 WRZEŚNIA: POSTULATY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH – 2. Domagamy się przywrócenia norm zatrudnienia zapewniających bezpieczeństwo zdrowotne pacjentom i bezpieczne wykonywanie zawodów medycznych. ➡ Określone normy zatrudnienia gwarantują właściwą liczbę personelu medycznego w opiece nad pacjentem, co bezpośrednio przekłada się na jakość świadczeń zdrowotnych i minimalizację ryzyka popełnianych błędów medycznych przez przepracowany personel.” – pisze Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c