Uwaga właściciele czworonogów! Zachowajcie ostrożność na spacerach!

Właściciele czworonogów apelują. Coraz wyższe temperatury już sprawiły, że kleszcze zaczęły budzić się do życia. W Warszawie odnotowano już wiele przypadków ataku pajęczaków na psy. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Coraz cieplejsza pogoda sprawiła, że pajęczaki zaczęły budzić się do życia. Wśród nich pojawiły się kleszcze, które szczególnie utrudniają życie czworonogom i ich właścicielom. W Warszawie odnotowano już kilkanaście przypadków ataków na psy.

Właściciele psów ostrzegają, że kleszcze pojawiły się już między innymi na Ursynowie czy Żeraniu. W tym drugim przypadku, jeden z właścicieli odkrył na ciele swojego zwierzaka aż 12 pajęczaków! Na Ursynowie, kleszcze pojawiły się przede wszystkim w okolicy Lasu Kabackiego. Pajęczaki najczęściej atakują okolice pachwin, szyi, karku i głowy zwierzaka.

Dlatego, aby uniknąć takich przypadków, warto już teraz zainwestować w niezbędne preparaty chroniące przed kleszczami. Szczególnie, że nadchodzi wiosna i temperatury będą coraz wyższe. Jeśli jednak zauważymy pajęczaka, trzeba go jak najszybciej usunąć. Może to uchronić zwierzę przez ryzykiem choroby, którą wiele z nich bardzo ciężko znosi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c