Uwaga! Zmieniła się organizacja ruchu w Centrum! [SZCZEGÓŁY ZMIAN]

Od 4 października, zmieniła się organizacja ruchu na Rondzie Dmowskiego. Na dojazdach do ronda i wylotach z niego na ul. Marszałkowskiej nadal zajęty będzie jeden pas ruchu, ale teraz z ruchu wyłączone będą pasy wzdłuż torowiska tramwajowego.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

Kierowcy nie będą mogli więc korzystać ze skrajnych lewych pasów, a skręcanie w lewo odbywać się będzie z pasów sąsiednich, które do tej pory służyły do jazdy na wprost (taka możliwość została utrzymana).
Tym samym rozpoczynają się roboty związane z wymianą krawężników wewnętrznych stron jezdni.
Po stronie prawych pasów wciąż toczą się prace – ale na chodnikach, gdzie układane są nowe płyty.
Na płycie ronda niemal w całości rozebraliśmy zbędny beton. Niebawem powinno rozpocząć się przygotowywanie jej pod posadzenie 12 drzew – lip srebrzystych ‘Silver Globe’.
Po sąsiedzku przy ul. Marszałkowskiej, nieopodal tzw. patelni i wejścia do stacji metra Centrum, trwa sadzenie drzew oraz ozdobnych bylin i traw.
Nowa organizacja ruchu na rondzie Dmowskiego obowiązywać będzie do końca października. Zwieńczeniem prac na ul. Marszałkowskiej będzie wymiana nawierzchni na dojazdach do ronda na ok. 150-metrowym odcinku.
Asfaltowanie przeprowadzimy w jeden weekend, w trakcie którego wloty do ronda zostaną zamknięte.
Następnie roboty przeniosą się na Al. Jerozolimskie. Tam planujemy najpierw wyłączyć z ruchu skrajne prawe pasy, a potem – skrajne lewe. Także tutaj jako ostatnia zostanie wymieniona nawierzchnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c