Uwaga! Zupełnie nowy zakaz w rozporządzeniu! Minister nie mówił o tym na konferencji

W rozporządzeniu niespodziewanie znalazł się zakaz, którego wcześniej nie komunikowano. Zakazano wszelkich zgromadzeń powyżej pięciu osób.

Fot. Warszawa w Pigułce

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami opublikowano rozporządzenie, które wejdzie w życie od soboty.

Zamknięte zostaną m.in. sklepy meblowe i z artykułami budowlanymi (o pow. powyżej 2 tys. mkw.), a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wprowadzono też nowy limit osób, jakie mogą przebywać w punktach handlowych i kościołach. Dotychczas była to jedna osoba na 15 mkw, teraz będzie to jedna osoba na 20 mkw. W rozporządzeniu nie ma za to mowy o zamknięciu żłobków i przedszkoli, można więc spodziewać się osobnych przepisów w tej sprawie.

W rozporządzeniu niespodziewanie pojawił się nowy zakaz. Zakazano wszystkich zgromadzeń powyżej pięciu osób. Dotyczy to wszystkich zgromadzeń, także tych spontanicznych. Eksperci w zakresie prawa już zaczęli komentować nowy zakaz. Pojawiła się informacja, że wolność zgromadzeń zapisana jest w konstytucji i nie wystarczy do ograniczenia zgromadzeń rozporządzenia. Te wątpliwości będzie oczywiście w razie czego rozstrzygał sąd.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c