Uważajcie na drogach! IMGW wydaje ostrzeżenia!

Instytut Mereologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia na sobotę dla większości województw w Polsce. Szczególnie należy zachować ostrożność na drogach. Wszystko ze względu na marznące opady powodujące gołoledź. 

Fot. Warszawa w Pigułce

IMGW wydało na dziś ostrzeżenia pierwszego stopnia dla większości województw w kraju. Oznacza to warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

W przeważającym obszarze Polski wystąpią marznące opady deszcze lub śniegu, powodujące gołoledź. Tak będzie między innymi na Mazowszu, w województwie lubuskim, łódzkim, świętokrzyskim czy wielkopolskim. Pojawią się też intensywne porywy wiatru. W całej Polsce ma wystąpić duże zachmurzenie. Lokalnie mgła może ograniczyć widoczność nawet do 100 metrów. Temperatura wyniesie od 0 do 5 stopni Celsjusza.

Wiele osób wraca dziś z wyjazdów świątecznych. Dlatego IMGW apeluje, aby szczególnie uważać na drogach. Wracając z województwa dolnośląskiego, z obszarów górskich powyżej 1000 m n.p.m. można spodziewać się intensywnych opadów śniegu i wystąpienia przyrostu pokrywy śnieżnej nawet do 7 centymetrów.O szczególne zachowanie ostrożności zaapelowała również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c