Uzupełnienie tras rowerowych wzdłuż ulicy Płaskowickiej. Miasto otwiera oferty w przetargu

Rowerem nad tunelem POW… Być może już niedługo. Miasto otwiera oferty w przetargu na uzupełnienie w sieci tras rowerowych na Ursynowie. 

Fot. Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

Otworzyliśmy oferty w przetargu na uzupełnienie sieci tras rowerowych wzdłuż ulicy Płaskowickiej. Nowe odcinki zostaną połączone z odcinkami dróg rowerowych powstającymi w ramach budowy ursynowskiego odcinka trasy S2.

 Miejska inwestycja ma za zadanie wypełnić lukę w projekcie realizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Na całym odcinku powstało już 26,8 km infrastruktury dla rowerów, a kolejne 5,6 km czeka jeszcze na otwarcie tunelu. Dopiero wówczas możliwe będzie oddanie do użytku nowej infrastruktury, będącej dziś formalnie nadal placem budowy.

Dla zachowania ciągłości trasy rowerowej łączącej Ursynów z Wilanowem i Wawrem potrzebny jest brakujący fragment wzdłuż ul. Płaskowickiej. Przetarg obejmuje budowę dwukierunkowej drogi dla rowerów po południowej stronie tej ulicy na ok. kilometrowym odcinku od ul. Pileckiego do al. Komisji Edukacji Narodowej” – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c