W Anglii ruszyła produkcja szczepionki na koronawirusa!

Szczepionka przeciw koronawirusowi, nad którą pracowali naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie, przeszła kolejny etap i znalazła się w fazie produkcji.

Fot. Pixabay

Szczepionka o enigmatycznej nazwie „ChAdOx1 nCoV-19”, którą opracowano na Uniwersytecie Oksfordzkim, to jedna z 70 szczepionek przeciw koronawirusowi, która będzie testowana na całym świecie. Co najmniej 5 z nich jest testowana na ludziach.

Brytyjczycy, nie czekając na wyniki badań, postanowili zaryzykować i uruchomić produkcję opracowanej niedawno szczepionki.

Jak przyznał profesor i dyrektor Instytutu Jennera Uniwersytetu Oksfordzkiego na zorganizowanym briefingu z udziałem dziennikarzy, szczepionki będą wytwarzane przez siedmiu producentów w różnych miejscach świata.

Wiadomo również, że trzech partnerów, partycypujących w kosztach produkcji, pochodzi z Wielkiej Brytanii, dwóch z Europy, i po jednym z Chin oraz Indii.

Końcowa faza testów na próbie składającej się z 5 tysięcy ochotników odbędzie się pod koniec lata.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.