W czasie upałów pamiętajmy o zwierzętach!

Lato i towarzyszące mu upały to czas szczególnie niebezpieczny dla zwierząt, które jeszcze bardziej potrzebują teraz naszej opieki. Pomóżmy im przetrwać wysokie temperatury.

Fot. Pixabay

W miarę możliwości zapewnijmy zwierzętom dostęp do świeżej, czystej wody – wystawmy poidła i miski w zacienionych miejscach. Pamiętajmy, aby podczas upałów nie zostawiać zwierząt w samochodach, a także miejscach nasłonecznionych, bez możliwości przemieszczenia się zwierzęcia w miejsce zacienione.

Jeżeli na spacerze pies ma założony kaganiec, musi mieć możliwość otwarcia pyska. Niedopuszczalne jest zatem stosowanie kagańców weterynaryjnych. Zakładanie tego rodzaju kagańca, szczególnie podczas upałów, może doprowadzić do śmierci zwierzęcia. Kagańce weterynaryjne jak sama nazwa wskazuje, stosowane są zazwyczaj w zakładach weterynaryjnych, chronią przed ugryzieniem przy wykonywaniu zabiegów w takich jak np. badanie czy szczepienie, ale są one zakładane tylko na krótką chwilę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c