„W hotelu wybuchnie bomba!” Powiadomił o tym… drugi raz

Sebastian B. groził nożem pracownikowi hotelu, a chwilę później powiadomił operatora numeru 112 o podłożonej bombie.

Fot. KSP

Fot. KSP

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem przed jednym z hoteli w centrum miasta. Sebastian B. zaczepiał gości prosząc o drobne kwoty pieniędzy. Kiedy pracownik ochrony zwrócił mu uwagę i poprosił, aby odszedł 40-latek wyjął z kieszeni nóż i zaczął grozić mężczyźnie pozbawieniem życia dodając żeby uważał, bo w hotelu może za chwięl wybuchnąć bomba.

Kilka minut później operator numeru alarmowego 112 odebrał telefon z taką właśnie informacją. Rozmówca rozłączył się, a wiadomość o zagrożeniu trafiła do śródmiejskich policjantów.

To funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo- patrolowego, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu już kilkanaście minut po zgłoszeniu na ulicy Nowy Świat zatrzymali mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi.

Policjanci znaleźli przy Sebastianie B. nie tylko scyzoryk, którym mężczyzna groził pokrzywdzonemu, ale także telefon, z którego dzwonił z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym.

40-latek usłyszał już zarzuty dotyczące zawiadomienia o nieistniejącym zagrożeniu oraz gróźb karanych, przy czy czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c