W koncercie papieskim ma wziąć udział 300 osób. Wzbudza to duże kontrowersje

Koncert papieski ma mieć miejsce w Wadowicach w najbliższą niedzielę od 17:30. Wzbudza on jednak dużo kontrowersji, ponieważ od dziś wprowadzone przez rząd zostały dodatkowe obostrzenia. 

Fot. Wikipedia/ By Eric Draper – whitehouse.gov, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115922

Organizatorem koncert jest Telewizja Polska i władze Wadowic. Ma w nim uczestniczyć około 300 osób. To wzbudza największe kontrowersje, ponieważ wprowadzone zasady mówią o maksymalnej liczbie 100 osób podczas wydarzeń kulturalnych w żółtej i czerwonej strefie. W czasie ich trwania należy również pamiętać o zakryciu ust i nosa i zachowaniu dystansu.

Jak tłumaczą władze Wadowic w rozmowie z RMF FM, koncert zostanie zorganizowany zgodnie z prawem.

„To wydarzenie religijne, a świadczy o tym m.in repertuar poświęcony Janowi Pawłowi II.”

-powiedziała kierownik Wydziału Promocji Gminy Wadowice w rozmowie z rozgłośnią.

Podczas niedzielnego koncertu wystąpić mają między innymi Piotr Cugowski, Arka Noego, Golec uOrkiestra czy Halina Mlynkova. Transmisja wydarzenia będzie dostępna na antenie Telewizji Polskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c