W niedzielę otwierają Bulwary Nadwiślańskie! Sprawdź jakie atrakcje na nas czekają

W czwartek, 30 lipca, Wojewódzki oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydały zgodę na użytkowanie nadwiślańskich bulwarów na odcinku od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść. W związku z tym zapraszamy mieszkańców na promenadę już w niedzielę, 2 sierpnia, od godz. 12.00.

Bulwary Nadwiślańskie. Fot. R. Motyl, UM Warszawa

Bulwary Nadwiślańskie. Fot. R. Motyl, UM Warszawa

Zakończyły się wszystkie odbiory technicznie oraz wydane zostały wszystkie pozwolenia umożliwiające udostępnienie warszawiakom oraz turystom pierwszego etapu przebudowanego nadwiślańskiego bulwaru. Promenada położona nad rzeką, ciągnie się przez blisko kilometr od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść (Podzamcze). Ten fragment nabrzeży nosi im. Jana Karskiego.

„Już w najbliższą niedzielę warszawiacy będą mogli przejść się pierwszym fragmentem zmodernizowanych bulwarów nadwiślańskich. Dzięki tej inwestycji chcieliśmy przywrócić promenadzie świetność, którą jej nadał Prezydent Stefan Starzyński. Bulwary położone na lewym brzegu rzeki to miejska alternatywa spędzania czasu nad rzeką, która uzupełnia bogatą ofertę nadwiślańskich plaż i naturalnej ścieżko położnej po praskiej stronie Wisły. Mam nadzieję, że warszawiacy będą chętnie korzystali z tego miejsca” – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Wzdłuż nabrzeża powstał deptak oraz droga rowerowa. Promenada została zaprojektowana z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz rodzicach z dziećmi w wózkach. Zmodernizowane i połączone z bulwarami przejścia podziemne pod Wisłostradą są także przystosowane dla rowerzystów.

Z okazji przekazania bulwarów mieszkańcom przygotowaliśmy drobne atrakcje. Zabawa towarzysząca otwarciu promenady potrwa od godz. 12.00 do 21.00.

Przez cały dzień, od godz. 12.00 do 18.00 odbywać się będzie zabawa Nadwiślański Rejs, która przeplatana będzie szeregiem konkursów i zabaw. Do wspólnego świętowania zaprosi Teatr Akt, który pozwoli uczestnikom niedzielnych wydarzeń przenieść się w czasie i zobaczy nadwiślańskie bulwary w stylu retro. Klimatyczna trupa aktorska nastrojem i wyrazem nawiązująca do filmów Felliniego zaczaruje warszawiaków i wciągnie ich w swój świat. Radosnemu korowodowi barwnych postaci, które opanują nabrzeże towarzyszyć będzie muzyka na żywo i energetyzujące melodie dawnej Warszawy.

Teatr Akt wyrósł z tradycji „polskiej szkoły pantomimy”, ale szybko zaczął wypracowywać własny język teatralny. Doświadczenia występów ulicznych przyczyniły się do poszukiwania nowych środków wyrazu i aktorów. Teatr Akt nie jest teatrem repertuarowym. Przedstawienia sceniczne, plenerowe, parady uliczne, pokazy ogniowe, a także specjalnie przygotowywane projekty artystyczne, prezentowane są podczas festiwali teatralnych oraz wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych na terenie całej Europy.

Atrakcje na wodzie

Rejsy po Wiśle – bezpłatna przeprawa między dwoma brzegami na drewnianych łodziach tradycyjnych
Regaty, pokazy, wyścigi wioślarskie
godz. 14.00 – Pokaz kajakarzy z Fundacji KIM – pływanie synchroniczne. Prezentacja kajaków amatorskich i wyczynowych (śródlądowych i morskich).
Godz. 16.30 – Pokazy kajakowe Fundacji AVE. Kajakowa masa krytyczna zatrzyma się przy bulwarach. Mini wyścig o Kotwicę Powstania.
W godz. 17.00-19.00 odbędzie się dobrze już znana Potańcówka Warszawska. Będzie to kontynuacja cyklu Dancingów 60-lecia organizowanych przy Multimedialnym Parku Fontann z okazji jubileuszu Stołecznej Estrady. Energetyczna zabawa w dawnym stylu, znane melodie doprawione nutą nowoczesności, warszawskie klimaty, winyle i muzyka na żywo przez cztery lipcowe soboty przyciągały tłumy chętnych do zabawy i wspólnej nauki tańca.

W niedzielę, 2 sierpnia ponownie zapraszamy warszawiaków na retro scenę przy ul. Boleść gdzie wystąpi Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne. Ich współczesne wersje dawnych szlagierów przeniosą publiczność w świat przedwojennej Warszawy i wskrzeszą atmosferę nadwiślańskich zabaw.

Warszawskie Combo Taneczne. Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Silent Disco to propozycja zabawy w godz. 19.00-21.00. Jej uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świecie muzyki dzięki słuchawkom bezprzewodowym, które umożliwią słuchanie trzech DJ-ów i swobodne przełączanie się między trzema różnymi ścieżkami dźwiękowymi jak również regulację głośności. Tańce przewidziane są dla jednoczesnej zabawy blisko 500 osób.

Pierwszy etap przebudowy nadwiślańskich bulwarów – od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego – odbył się w ramach projektu „Pedałuj i płyń”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 6.4 Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.