W nocy zatrzymano 15 osób, wystawiono 35 mandatów. Policja kieruje wnioski do sądu

Efektem nocnych działań jest 15 zatrzymanych osób. Jedna została już zwolniona. Wystawiono 35 mandatów karnych. Kierujemy 89 wniosków o ukaranie do sądu – informuje warszawska policja na twitterze.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„Ponad 200 informacji będzie przekazanych do inspekcji sanitarnej w związku z naruszeniami obowiązujących obostrzeń sanitarnych” – piszą policjanci.

W 2019 posłowie PiS złożyli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek  o zbadanie zgodności z polską konstytucją aborcji z powodu wady płodu. Dokładnie o zapis dotyczący przerwania ciąży w przypadku podejrzenia choroby lub upośledzenia.

To jeden z trzech przypadków, w jakim można było dokonać w Polsce legalnej aborcji.

Nad przepisani obradował w pełnym składzie Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej. Prokurator Generalny oraz Sejm zawnioskowały o uznanie zaskarżonych przepisów za niezgodne z konstytucją. Trybunał uznał, że przepisy umożliwiające terminację ciąży w przypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby są niezgodne z konstytucją.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c