W przypadku smogu komunikacją pojedziemy za darmo

Gazeta „Stołeczna” donosi, że niedługo w życie wejdzie Plan Gospodarki Nieskoemisyjnej, który radni przegłosowali w grudniu ubiegłego roku. Przynosi on wiele zmian do których zobligowane są władze w razie przekroczenia niebezpiecznych związków w powietrzu.

Fot. Greenpeace

Fot. Greenpeace

Plam ma być wdrażany od połowy przyszłego roku. Zakłada on uruchomienie pakietu szybkiego reagowania w razie przekroczenia norm. Na miasto wyjadą polewaczki, które mają zapobiegać pojawieniu się wtórnego smogu, a mieszkańcy zostaną zwolnieni z opłat za komunikację. Oznacza to, że darmową komunikacją pojedziemy nawet kilkanaście dni w roku.

Ja informuje „Stołeczna” do akcji włączyła się też straż miejska, która ma za zadanie sprawdzać, czy w piecu nie pali się śmieciami, oczywiście, jeżeli zajdzie takie podejrzenie. Tylko w tym roku wystawiono z tego tytułu już 50 mandatów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.