W przyszłym tygodniu kolejne protesty w Warszawie! Warszawa zostanie zablokowana

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny poinformował, że w środę 9 grudnia odbędzie się protest. Trasa przemarszu nie jest znana. Protestujący mają gromadzić się w rejonie Kancelarii Premiera.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

JEDNOCZYMY SIĘ W WALCE O PRZYSZŁOŚĆ

Pozostał niecały tydzień do szczytu Rady Europejskiej, na którym liderki i liderzy państw członkowskich UE podejmą decyzje kluczowe dla naszej przyszłości.
Wraz z innymi ruchami klimatycznymi oraz zespołem klimatycznym Ogólnopolskiego Strajku Kobiet jednoczymy się, by pokazać niezgodę na bagatelizowanie grożącej nam katastrofy i pogwałcenie naszego prawa do bezpieczeństwa. Nie chcemy, aby o naszej przyszłości zadecydowało veto klimatyczne Polski, będące wynikiem zakulisowych rozgrywek. Oczekujemy, że osoby rządzące wysłuchają głosu nauki, głosu walczących aktywistów i aktywistek oraz głosu społeczeństwa, które wychodzi na ulicę domagać się respektowania swoich praw.

Jako Młodzieżowy Strajk Klimatyczny już od dawna ubiegamy się o wysłuchanie naszych postulatów. Dlatego wysłałyśmy i wysłaliśmy listy do osób, które są odpowiedzialne za ostateczne stanowisko rządu podczas szczytu. Apelujemy w nich o poparcie podniesienia unijnego celu redukcji emisji na szczycie Rady Europejskiej oraz prosimy o spotkanie z osobami reprezentującymi Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Listy otrzymali Premier

Mateusz Morawiecki

, Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka, Wiceminister Klimatu i Środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński oraz Minister do Spraw Unii Europejskiej Konrad Szymański. – Wciąż czekamy na odpowiedź!

Kryzys klimatyczny to kryzys praw człowieka. Zwracamy się więc do działających w Europie ruchów i organizacji walczących nie tylko o klimat, ale i na rzecz praw człowieka, by dołączyły do nas. Solidarnie domagajmy się, by decyzje Rady przyczyniły się do budowania sprawiedliwego i bezpiecznego świata dla wszystkich ludzi. Wspólnie możemy wykreować nową, lepszą rzeczywistość.
Nie możemy pozwolić, by rząd polski raz jeszcze stanął na drodze do kluczowej decyzji w sprawie naszej przyszłości. Dlatego wzywamy do wielkiej mobilizacji ponad podziałami. Pokażmy, że wewnętrzne rozgrywki polityczne nie mogą stać ponad dobrem obywatelek i obywateli.
W środę 9.12 będziemy walczyć razem z innymi aktywistami i aktywistkami o lepsze jutro dla ludzkości, o dążenie do sprawiedliwości klimatycznej i o poszanowanie praw człowieka. Spotykamy się o 17:00 pod siedzibą KPRM na Spacerze dla Przyszłości” – informuje Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c