W sobotę gigantyczne utrudnienia. Rusza bieg antysmogowy

Materiały organizatora

Materiały organizatora

W piątek będą utrudnienia związane z masą krytyczną, ale w weekend też czeka nas stanie w korkach. O godz. 16.15 na skrzyżowaniu Miodowej i Senatorskiej odbędzie się bieg antysmogowy. Uczestnicy, ubrani w maseczki przeciwpyłowe pokonają trasę ponad 4 km biegnąc przez Most Poniatowskiego do Stadionu Narodowego.

„My, biegacze jesteśmy coraz większą grupą z którą władze miasta muszą zacząć się liczyć! Weźmy sprawy w swoje ręce. 25 kwietnia, podczas charytatywnego marszobiegu „Biegam, bo lubię, POMAGAM” na 4,6 km chcemy zwrócić uwagę mediów i magistratu na problem zanieczyszczenia powietrza. Nie zgadzamy się na postępującą wycinkę warszawskich drzew i nie zgadzamy się na brak polityki walki ze smogiem! Sprzeciwiamy się cichemu przyzwoleniu na trucia nas i naszych dzieci. Chcemy uprawiać nasz ukochany sport w odpowiednich warunkach!” – czytamy w petycji.

Warto dodać, że uczestnicy dołączają się Orlen Marathonu tak, aby nie stwarzać dodatkowych utrudnień w ruchu w innym dniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.