„W szkołach jest bezpiecznie” Przemysław Czarnek o zamknięciu szkół

Minister edukacji i nauki Przemysła Czarnek powiedziała w porannej rozmowie z Onet.pl, że w szkołach nie ma wysokiej transmisji wirusa. Zamknięcie szkół było jednak konieczne. 

Fot. Wikipedia/ By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84894145

„W szkołach jest bezpiecznie. Nie ma wysokiej transmisji wirusa” – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W rozmowie z Onet.pl minister edukacji i nauki powiedział, że „w szkołach nie ma wysokiej transmisji wirusa, jednak zamknięcie szkół było koniecznie by wyhamować zakażenia poprzez ograniczenie przemieszczania się nie tylko dzieci, ale również innych osób”.

Przemysław Czarnek dodał, że „dzieci wraz z opiekunami to ponad 1,2 mln osób i ten ruch trzeba było koniecznie powstrzymać na te trzy tygodnie, bo szpitale przestają być wydolne”

Nie wiadomo jednak, czy uczniowie wrócą do szkół po Świętach Wielkanocnych. Jak tajemniczo poinformował minister, „jeżeli tylko pojawi się taka możliwość, to choćby na kilka lub kilkanaście tygodni dzieci powinny wrócić do szkoły” .


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c