W tunelu pod Ursynowem odcinkowy pomiar prędkości się jednak pojawi?

Jak wynika z najnowszych informacji, brak odcinkowego pomiaru prędkości w tunelu pod Ursynowem jeszcze nie jest przesądzony. ITD przekazał, że ta kwestia wciąż jest rozważana. Trwają analizy ewentualnego pozyskania sprzętu. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Zgodnie z planem, tunel pod Ursynowem ma zostać otwarty jeszcze jesienią tego roku. Ma on mieć ograniczenie prędkości do 80 kilometrów na godzinę. Starania o pomiary prędkości w tunelu południowej obwodnicy Warszawy trwają od półtora roku. W ubiegłym tygodniu Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrezygnowała z opcji montażu w tunelu zwykłych, punktowych fotoradarów. Jak tłumaczyła, brakuje odpowiedniej infrastruktury.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował natomiast, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Póki co, nie ma na stanie tego typu urządzeń, jednak wciąż trwają analizy ewentualnego pozyskania sprzętu i umiejscowienia go w tunelu.

Obecnie, dostępne urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości są obecnie wykorzystywane w innych lokalizacjach. Analizy ruchy wykazały, że konieczne jest ich zainstalowanie między innymi na trasie S8, gdzie niemal codziennie dochodzi do kolizji czy wypadków. Mają zostać uruchomione w dwóch miejscach jeszcze w tym miesiącu.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]