W tych miejscach najłatwiej się teraz zarazić COVID-19! Lekarz ostrzega!

Czwarta fala pandemii trwa. Coraz więcej osób trafia do szpitali, liczba dziennych zakażeń liczona jest już w tysiącach. Jakich miejsc unikać, aby nie zarazić się koronawirusem? Lekarz odpowiada. 

Fot. Shutterstock

W Polsce zaszczepionych jest ponad 50% mieszkańców. Jak tłumaczą epidemiolodzy, to wciąż za mało, aby mówić o odporności zbiorowej. Dlatego, pomimo szczepień i braku nowych obostrzeń, warto wciąż pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa. A gdzie teraz najłatwiej się zarazić?

W rozmowie z Onetem wyjaśnił to lekarz Bartosz Fiałek. Przede wszystkim w zamkniętych pomieszczeniach, niezależnie gdzie idziemy, trzeba pamiętać o noszeniu maseczek. To najskuteczniejszy sposób ochrony. Warto też unikać dużych skupisk. Zarazić się możemy przede wszystkim w przychodniach. Lekarz zachęca, aby w pierwszej kolejności stawiać, na tyle ile to jest możliwe, na teleporadę.

„Ludzie nie wiadomo czemu boją się telefonu, nie chcą dzwonić i umawiać się na konsultację. A lekarzom w teleporadzie chodzi przede wszystkim o to, żeby dowiedzieć się, kiedy taka osoba przyjdzie na wizytę. To jest łatwiejsze dla wszystkich. Dany pacjent przychodzi na określoną godzinę, a nie przychodzi do przychodni, w długim oczekiwaniu czyta gazetę, kicha i przy okazji zakaża innych”

-tłumaczy Bartosz Fiałek. Inny miejscem, na które musimy szczególnie uważać to sklepy. Tam coraz częściej spotykamy się z brakiem maseczek i brakiem dystansu. Dlatego, jak podkreśla lekarz, każdy powinien skupić się na sobie i samemu zadbać o bezpieczeństwo. A im więcej ludzi tak postąpi i założy maseczki chociażby na te pół godziny zakupów, ryzyko zachorowania jest dużo mniejsze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c