W tym roku ścieżki rowerowe nie będą odśnieżane? Jest decyzja ZDM!

Jak przekazał Zarząd Dróg Miejskich, w tym sezonie miasto nie zamierza usuwać śniegu z dróg przeznaczonych dla rowerzystów. Wszystko ze względu na zbyt wysokie koszty i zmiany klimatyczne. Oszczędności mają jednak zostać przeznaczone na inwestycje rowerowe. 

Fot. Shutterstock

W rozmowie z TVN Warszawa rzecznik stołecznego Zarządu Dróg Miejskich przekazał, że w tym roku miasto musi oszczędzać. Dlatego zdecydowano, że na najbliższy sezon nie będzie umowy dotyczącej oczyszczania i odśnieżania dróg rowerowych w Warszawie. Zapewnia natomiast, że oszczędzone pieniądze będzie można przeznaczyć na twarde inwestycje rowerowe.

Jak przypomina rzecznik ZDM, w ubiegły roku taka umowa wyniosła aż 381 tysięcy złotych, a i tak niewiele dała. Kwota była opłatą „za gotowość” na całą zimę, a więc niezależnie od ilości śniegu, należało za to zapłacić. Cięcia budżetowe i zmiany klimatyczne jednak sprawiają, że okazji do odśnieżania dróg jest coraz mniej. ZDM zakłada, że w tym roku będzie podobnie. Rzecznik zastrzega natomiast, że formalnie za ten proces odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta, pomimo, że od lat zajmuje się tym Zarząd Dróg Miejskich.

Temat wzbudził wiele kontrowersji. Rowerzyści nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Uważają, że jeżdżenie stanie się o wiele bardziej niewygodne i przede wszystkim niebezpieczne. Tym bardziej w przypadku jazdy rowerem np. z dziećmi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c