W tym roku ZUS nie wyśle informacji o emeryturach pocztą. Wszystko z powodu koronawirusa

 Jak informuje „Wirtualna Polska”, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, informacje o prognozowanej emeryturze nie będą wysyłane do świadczeniobiorców. Wszystko będzie dostępne online. 

Każdego roku ZUS wysyła tradycyjną pocztą informacje dotyczące prognozowanej emerytury. W tym roku będzie inaczej. Wystaczy będzie zalogować się na stronę ZUS PUE, przy użyciu Profilu Zaufanego.

Po zalogowaniu się na swój profil będzie wystarczyło kliknąć w zakładkę „Informacje o stanie konta”. Tam będą pokazane wszystkie niezbędne informacje dotyczące zgromadzonych składek, w tym prognozy emeryturyNastępnie aby sprawdzić kwotę emerytury trzeba sprawdzić zakładkę „Hipotetyczna emerytura”.

Od 1 marca 2015 roku ZUS dokonuje podwyższenia kwot rent i emerytur w ramach waloryzacji. Obecnie najniższa kwota emerytury wynosi 1100 złotych brutto.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c