W tym województwie co trzeci test był pozytywny. Będzie kolejny lockdown?

Z najnowszych danych ministerstwa zdrowia wynika, że w Lubuskiem odnotowano 490 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W regionie wykonano jednak tylko 1,6 tys. testów, co oznacza, że co trzeci test dał wynik pozytywny.

Fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

Obecnie lockdown obowiązuje tylko na Warmii i Mazurach. W tym województwie wrócono do rygorystycznych norm. Zamknięte są m.in. kina, teatry, hotele i sklepy w galeriach handlowych. Wprowadzona jest też nauka zdalna dla wszystkich klas.

Na razie nie ma szans na luzowanie obostrzeń. Nie ma też mowy o ograniczaniu lockdownu do konkretnych powiatów, gdyż, jak przyznają politycy, niemal wszystkie spełniły już kryteria czerwonych stref.

Niemniej trudna sytuacja panuje w innych województwach. Najtrudniejsza sytuacja panuje w woj. Mazowieckim, pomorskim i lubuskim. W tym ostatnim minionej doby aż co trzeci test dał wynik pozytywny. Najtrudniejsza sytuacja panuje tu w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie współczynnik zachorowań wynosi 94 na 100 tys. mieszkańców. W Zielonej Górze wynosi on 92, a w powiecie międzyrzeckim 91.

Póki co Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówi, że decyzja o obostrzeniach nie została jeszcze podjęta. Rzecznik rządu Piotr Müller mówi, że decyzji należy spodziewać się najprawdopodobniej po weekendzie. Nie wyklucza jednak, że rząd zdecyduje się jednak na cykl cotygodniowych przeglądów obostrzeń, aby jak najszybciej reagować na zmieniającą się sytuację pandemiczną.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c