W Warszawie będzie most im. Czesława Niemena? Złożono wniosek!

Dziennikarz muzyczny i autor tekstów Marek Gaszyński złożył wniosek do Zespołu Nazewnictwa Miejskiego. Mężczyzna chce, aby Most Południowy w Warszawie był imienia Czesława Niemena. W ten sposób chce pokazać, że muzyka Niemena, tak jak mosty, łączy ludzi. 

Fot. Autorstwa Bartek z Polski – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=98161297

Most Południowy został otwarty jeszcze w ubiegłym roku, pod koniec grudnia, w ramach oddania do użytku fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy. Na pomysł nadania mu imienia Czesława Niemena, legendarnego artysty, wpadł Marek Gaszyński, dziennikarz muzyczny i autor tekstów. Jak podkreślił w rozmowie z RDC Marek Gaszyński, muzyka Niemena, tak jak mosty, łączy ludzi.

„Czesław łączył gatunki, i trochę muzyki komercyjnej i ten zaśpiew ze Wschodu, i trochę polskiej muzyki ludowej, trochę rock and rolla i trochę szlachetnego popu.”

-tłumaczył. Gaszyński napisał między innymi utwór „Sen o Warszawie”, który odgrywa już ważną rolę w życiu Warszawy. Jest między  innymi hymnem Legii Warszawa, który od 2004 roku wykonywany jest przed każdym  meczem przy ulicy Łazienkowskiej.

Czesław Niemen był jednym z najważniejszych artystów w Polsce. Największy sukces odniósł po wygraniu  w 1962 roku Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, po którym ruszył w trasę z zespołem Czerwono-Czarni. Zmarł w 2004 roku, a jego urna z prochami złożona została na Starych Powązkach w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c