W Warszawie brakuje krwi. Niedługo przestanie być wydawana

„W chwili obecnej ilość zapasów magazynowych krwi w Centrum Krwiodawstwa zmniejszyła się do krytycznego poziomu. Krew do Szpitali wydawana jest wyłącznie na ratunek życia. W tym właśnie momencie oddając krew można uratować komuś życie.” – czytamy na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Fot. RCKiK w Warszawie

Fot. RCKiK w Warszawie

Stan zapasów krwi jest na krytycznym poziomie. 18.07.2015 zapasy kształtują się na następującym poziomie

Źródło: RCKiK w Warszawie

Źródło: RCKiK w Warszawie

„Warszawa jest centrum leczniczym Polski, w którym przebywają pacjenci z całego kraju, dlatego też zapotrzebowanie na krew w naszym regionie jest szczególnie duże. W stołecznych Szpitalach oraz Klinikach lekarze każdego dnia ratują zdrowie i życie chorych. Ta często dramatyczna walka z czasem może być wygrana dzięki dostępności najcenniejszego i dotychczas niezastąpionego leku, jakim jest ludzka krew.” – czytamy dalej na stronie RDKiK – „Dawcą może zostać każda osoba ciesząca się ogólnym dobrym stanem zdrowia w wieku od 18-tu do 65-ciu lat. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkostrawnym posiłku, wymagany jest też dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL.”

Apelujemy do wszystkich warszawiaków o oddawanie krwi. Potrzebna jest nie tylko do nagłych przypadków, jak wypadki drogowe, ale także do planowych zabiegów, jak przeszczepy i operacje ratujące życie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.