W Warszawie już najwyższe w Polsce kary za brak opłacenia parkingu. Projekt przyjęty!

Rada Warszawy podjęła decyzję o podniesieniu kary za brak opłaty parkingowej. Teraz zamiast 50 zł zapłacić będziemy musieli pięć razy więcej, bo aż 250 zł.

Fot. Karol Serewis / East News

Za uchwałą było 38 radnych, 18 przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie, bo tak brzmi oficjalna nazwa całego systemu funkcjonuje od 17 lat. W tym czasie stawki za brak wykupienia biletu ani razu nie były zmieniane.

„17 lat temu kwota 50 zł miała zdecydowanie inną wartość, podobnie jak dzienna oplata za postój w SPPN (31,80 zł). Od tego czasu znacznie wzrosły podstawowe wskaźniki ekonomiczne (inflacja, przeciętne wynagrodzenie itp.) Dla porównania można wskazać, że wysokość opłaty dodatkowej za brak ważnego biletu w komunikacji publicznej w Warszawie wynosi obecnie 266 zł i 186,20 zł w razie jej uiszczenie w ciągu 7 dni od daty wystawienia dokumentu wzywającego do jej uiszczenia. Wysokość opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłaty za postój pojazdu samochodowego w SPPN jest więc zaniżona” – napisano w uzasadnieniu uchwały.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c