W Warszawie nowe punkty wymazów do testów na COVID

W związku z rosnącą liczbą zakażeń Warszawa uruchomiła więcej punktów, w których można wykonać test na koronawirusa. Do tej pory powstało 6, ma dojść jeszcze więcej.

Fot. Shutterstock

Wciąż wrasta liczba przypadków zachorowań na COVID-19. W związku z tym na terenie całego kraju zostały wprowadzone nowe obostrzenia, które będą obowiązywać od jutra. W całej Polsce będzie żółta strefa, w związku z tym również na świeżym powietrzu będzie trzeba nosić maseczki. Wyjątkiem będą lasy, parki i plaże. Wczoraj Rafał Trzaskowski apelował o zastosowanie się warszawiaków do zasad bezpieczeństwa. Podkreślał jak ważny jest dystans społeczny, zakrywanie nosa i ust, a także dezynfekcja.

Przekazał również, że miasto przygotowywało się na drugą falę epidemii, która właśnie nadeszła. Poinformował o tym, że zakupiono aparaturę i sprzęt za ponad 30 milionów złotych. Oprócz tego miasto zakupiło maseczki, przyłbice, rękawiczki, fartuchy i wszystkie niezbędne akcesoria, które wykorzystywane są w szpitalach, szkołach i domach opieki.

W tej chwili w Warszawie działa osiem punktów wymazowych, z których mogą skorzystać mieszkańcy, aby sprawdzić czy są zakażeni. Aby móc skorzystać z badań w ramach NFZ, należy dostać skierowanie od lekarza rodzinnego. Łącznie będzie 14 takich punktów. Otwarte są już przy ulicy Coopera 5, Żeromskiego 13, Kickiego 24, Kilińskiego 48, Żegańskiej 1, Kostki Potockiego 31A oraz Cegielnianej 8. Wkrótce mają również powstać punkty przy Milenijnej 4, Szczęśliwickiej 36, Dąbrowszczaków 5A, Solec 99, Poborzańskiej 6 czy  Kadłubka 18.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c