W Warszawie otwarto właśnie plażę. Władze dzielnicy i mieszkańcy żałują, że nie latem

Na Białołęce została otwarta nadwiślańska plaża. Władze dzielnicy nie ukrywają smutku, że powstała na jesień, a nie wcześniej, latem. Projekt został stworzony w ramach budżetu partycypacyjnego. 

Fot. Pixabay

Plaża na Białołęce powstała w ramach budżetu partycypacyjnego z 2017 roku. Przeznaczono na jej realizacje 100 tysięcy złotych. Na plaże można było wybrać się już pod koniec września, chociaż zarówno mieszkańcy, jak i urząd dzielnicy nie są zadowoleni z tej daty. Jak przekazała rzeczniczka dzielnicy Białołęka w rozmowie z Interią, „Lepiej by było, gdyby plaża powstała w sezonie letnim, ale i tak się cieszymy, kiedy udaje się zrealizować projekty w ramach budżetu partycypacyjnego”.

Jak informuje Interia, budowę zlecono spółce miejskiej Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.  Wszystko powstało w grudniu 2019 roku, jednak kilka miesięcy później urządzenia tzw małej architektury zostały zdemontowane z powodu konserwacji.

W ubiegłym tygodniu urządzenia wróciły na swoje miejsce. Można skorzystać między innymi z hamaków i ławek, boiska do siatkówki plażowej, piaskownicy, zjeżdżalni i miejsca do grillowania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c