W Warszawie pojawiły się ekrany z „Licznikiem Strat Lockdownowych”

Na elewacji jednego z warszawskich pubów pojawiły się ekrany z „Licznikiem Strat Lockdownowych”. Jak informuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, polska gospodarka od marca 2020 roku do teraz straciła ponad 30 miliardów złotych.

Fot. Pixabay

Pandemia koronawirusa trwa. Od marca 2020 roku w wyniku zamrożenia dużej części gospodarki, wiele przedsiębiorstw mocno ucierpiało finansowo. A warto podkreślić, że wciąż duża część branż nie została odmrożona i liczba strat rośnie. Jak podkreśla wiele firm, tarcze i pomoc rządowa nie są w stanie zrekompensować wszystkich szkód poniesionych i wciąż ponoszonych przez przedsiębiorców.

Jak informuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, na elewacji jednego z warszawskich pubów pojawiły się ekrany z „Licznikiem Strat Lockdownowych”. Wynika z nich, że od początku pandemii straty gospodarcze w rozumieniu utraconego dochodu wyniosły ponad 30 miliardów złotych. Licznik jest wciąż aktualizowany.

 

Licznik wykazał straty czterech branż, które najbardziej ucierpiały na pandemii. Jest to branża fitness, rozrywkowa, hotelarka oraz gastronomiczna. Jak podaje ZPiP oraz Warsaw Enterprise Institute, najbardziej dotkliwy dla polskiej gospodarki był pierwszy lockdown, wiosną 2020 roku. Wtedy wskaźnik PKB Polski zmniejszył się o 0,74%.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c