W Warszawie pojawiły się grzyby! Gdzie wolno je zbierać?

„Czy widzieliście już grzyby w lasach? Intensywne deszcze sprzyjają ich pojawianiu się. Ten na zdjęciu rośnie sobie obok zabytkowej leśniczówki w Lesie Kabackim.” – informują Lasy Miejskie – Warszawa

Fot. Lasy Miejskie – Warszawa

?Pierwsze grzyby ukazują się nie jesienią, lecz już latem, w czerwcu. Wśród nich znajdziemy najbardziej nas interesujące grzyby jadalne: koźlarze, borowiki, maślaki, podgrzybki i pieprzniki, czyli kurki.

?Nie we wszystkich warszawskich lasach można zbierać grzyby. Obszary chronione są wyłączone z takiej możliwości, czyli chociażby takie kompleksy leśne jak Las Bielański czy Las Kabacki, które posiadają status rezerwatu. Chcąc zbierać grzyby, upewnij się czy możesz to robić na wybranym przez siebie terenie.

?Jeżeli nie jesteś pewny czy znaleziony grzyb jest jadalny, lepiej go zostaw.

❗️Śledź komunikaty pogodowe, aby nie wybrać się do lasu, gdy nadchodzi burza. Na poniedziałek (29 czerwca) zapowiadane są intensywne burze z silnymi porywami wiatru! ?

?Przestrzegaj panujących zasad sanitarnych.

Udanego grzybobrania!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c