W Warszawie powstanie rondo im. WOŚP. Radni poparli decyzję

Jedno z rond na warszawskim Ursynowie zyska nową nazwę im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni dali zielone światło w tej sprawie.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

 „Grupa radnych Koalicji Obywatelskiej uznała, że ta petycja jest na tyle istotna, że złożyła wniosek do ratusza. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zasługuje na takie wyróżnienie” – poinformował Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy

 Radni podjęli decyzję, że może być to rondo, które jest bezimienne na skrzyżowaniu ul. Płaskowickiej i Roentgena na Ursynowie, które kilka lat temu mieszkańcy chcieli nazwać imieniem prof. Zbigniewa Religi tak się jednak nie stało.

„Do czego czasu musimy uzyskać opinię ursynowskiej rady dzielnicy, ale mam nadzieję, że nie będzie z tym kłopotu. Większość w radzie ma koalicja z udziałem KO, a wnioskodawcami są również radni KO. Liczymy też na poparcie ze strony radnych PiS. Poza tym, Jurek Owsiak mieszka na Ursynowie, więc będzie się czuł szczególnie wyróżniony” – dodał Radny Sławomir Potapowicz


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c