W Warszawie powstanie sklep socjalny! Kto będzie mógł z niego skorzystać?

W Warszawie powstanie pierwszy w sklep socjalny, stworzony przez Fundację Wolne Miejsce. Właśnie podpisano umowę z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa.  Będzie skierowany do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Fot. Shutterstock

Czym jest sklep socjalny? Jest to specjalne miejsce dla osób, których nie stać na zakupy w większych sklepach czy supermarketach. W sklepie socjalnym można kupić jedzenie, produkty chemiczne czy ubrania w cenach do 50 procent ich wartości rynkowej.

Pierwszy taki właśnie sklep powstanie w Warszawie, na Mokotowie. Założycielem jest Fundacja Wolne Miejsce, która od lat organizuje Wigilię i Wielkanocne spotkania dla osób samotnych. W całej Polsce otworzyła już kilka miejsc, w których można skorzystać z tańszych zakupów. Fundacja w mediach społecznościowych przekazała dobrą wiadomość i podziękowała za taką możliwość prezydentowi miasta, Rafałowi Trzaskowskiemu.

Fundacja kilka dni temu podpisała również umowę handlową z siecią ponad 600 sklepów Top Market i to właśnie z tych sklepów będą dostarczane produkty z krótkim terminem przydatności, dzięki czemu nie zmarnują się.

Warto jednak pamietać, że nie każdy może zrobić zakupy w takim miejscu. Pomoc skierowana jest do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W tym celu należy uzyskać z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zaświadczenie o niskim dochodzie i to ten dokument będzie upoważniał do wejścia do sklepu. Dotyczy to mieszkańców Warszawy, których dochód nie przekracza 250 procent kryterium dochodowego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c