W Warszawie powstanie wielka serwerownia! Inwestorem jest amerykańska firma

Właśnie ruszyła budowa centrum danych na Bielanach. Inwestorem jest amerykańska firma Vantage Data Centers. Jak można przeczytać na stronie internetowej spółki, będzie to jedna z największych serwerowni w kraju. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Na Bielanach, na terenie dawnych hal bielańskiej huty, właśnie ruszyła budowa centrum danych. Inwestycja zajmie 36 tysięcy metrów kwadratowych i posiadać będzie dwa centra. Inwestorem jest amerykańska firma Vantage Data Centers.

Zakończenie budowy pierwszego zaplanowane jest już na marzec 2022. Będzie to miejsce, w którym wykorzystywana będzie energia odnawialna. Zaoferuje między innymi stacje ładowania pojazdów elektrycznych, przestrzenie biurowe oraz sale networkingowe.

W mediach społecznościowych głos w tej sprawie zabrał burmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuk. Zaznaczył, że Warszawa jest jednym z pięciu europejskich miast, w których amerykański inwestor planuje budowę wielkoskalowych centrum danych. Póki co w budowie są ośrodki w Polsce i w Niemczech.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.