W Warszawie uruchomiono modułowy szpital dla chorych na COVID-19!

Jak poinformowało dziś Ministerstwo Obrony Narodowej, dziś został uruchomiony modułowy szpital dla chorych na koronawirusa. Placówka powstała na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Fot. Shutterstock

Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało, że w Warszawie dziś został uruchomiony modułowy szpital dla chorych na COVID-19. Na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego leczeni mają być pacjenci, którzy najciężej znoszą zakażenie. Jak tłumaczy resort, dzięki temu zostaną zwolnione miejsca na oddziałach specjalistycznych w WIM.

Jak podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej, żołnierze Wojska Polskiego są na pierwszej linii walki z koronawirusem i są gotowi na dalszą pomoc najbardziej potrzebującym. Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego dodał, że placówka jest „szpitalem tymczasowym plus”. Oznacza to, że posiada najwyższy poziom bezpieczeństwa epidemicznego personelu i pacjentów, a także nielimitowany zakres możliwości terapeutycznych.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że szpital ma charakter modułowy, a więc jeśli będzie taka potrzeba, może być przeniesiony w inne miejsce. Placówka posiada 66 stanowisk intensywnej terapii, wyposażonych w respiratory i kardiomonitory wraz z pełną infrastrukturą diagnostyczną i logistyczną.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c