W warszawskim ZOO przyszedł na świat wigoń. Bardzo rzadki, zagrożony gatunek

Słyszeliście kiedyś o wigoniu? To bardzo rzadki, zagrożony wyginięciem ssak z rodziny wielbłądowatych. Trzy dni temu, warszawskie ZOO pochwaliło się, że na świat przyszedł mały samczyk tego gatunku.

Mały wigoń. Fot. warszawskie ZOO

Mały wigoń. Fot. warszawskie ZOO

„Wczoraj, 11 czerwca przyszła na świat wikunia, czyli wigoń. Kuzynka alpaki, bardzo rzadki i zagrożony wyginięciem gatunek, tym bardziej cieszymy się z narodzin malucha. Sprawdziliśmy to samczyk. Acha, mama i dziecko czują się świetnie;)” – poinformowało warszawskie ZOO.

Wigoń jest blisko spokrewniony z lamą. Zamieszkuje tereny Peru, Boliwii, Chile, Argentyny i Ekwadoru, gdzie został introdukowany, czyli wprowadzony do ekosystemu, w którym pierwotnie nie występował. Naturalnym wrogiem tych zwierząt są pumy i psowate, jednak to człowiek doprowadził do ich niemal całkowitej eksterminacji. Obecnie, ustawa o ochronie tych zwirząt jest respektowana, dlatego ich populacja stopniowo wzrasta.

Fot. warszawskie ZOO

Fot. warszawskie ZOO

Fot. warszawskie ZOO

Fot. warszawskie ZOO


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.