Wakacje 2020. Gdzie padł rekord mandatów z fotoradarów?

W ciągu wakacji fotoradary zarejestrowały prawie 250 tysięcy samochodów, w których kierowcy nie przestrzegali przepisów drogowych. Na Mazowszu padł rekord przypadków przekroczenia prędkości.  

Fot. Shutterstock

Przez okres wakacyjny inspektorzy przyglądali się bezpieczeństwu na drogach. Sprawdzonych zostało ponad tysiąc autokarów pod względem technicznym, a także tysiące kierowców zostało zbadanych alkomatem. Pomogły również fotoradary, które rejestrowały przekraczanie prędkości i brak przestrzegania sygnalizacji świetlnej. Zarejestrowano aż 240 tysięcy przekroczeń prędkości, a 9 tysięcy kierowców nie stosowało się do sygnalizacji świetlnej.

Główny Inspektor Transportu Drogowego poinformował o rekordzie wystawionych mandatów z fotoradarów w Krzywanicach w województwie mazowieckim.  Tam zauważono prawie 3,4 tysiące naruszeń prawa.

„Kierowcy przekraczali prędkość średnio o 23 km/h, ale byli też niechlubni rekordziści. Fotoradar w miejscowości Dzierzążnia na Mazowszu zarejestrował pojazd, którego kierowca miał na liczniku 180 km/h.”

-poinformował szef GITD.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c