Wakacyjne zmiany w transporcie publicznym

Zmienił się rozkład jazdy linii tramwajowych i autobusowych, a także metra. 

 

Fot. BartekBD / warszawa.wikia

 

Warszawski Transport Publiczny poinformował o wielu zmianach w kursowaniu swoich pojazdów, które przyszły wraz z okresem wakacyjnym. W związku z mniejszą ilością podróżujących oraz ogólnym zmniejszeniem liczby pasażerów w czasie pandemii, zostało wprowadzone kilka drobnych zmian.
Jednym z nich jest wydłużenie częstotliwości  kursowania autobusów i tramwajów z 5 na 10 minut, z 15 na 20, z 7,5 na 10 i z 4 na 5. Miasto jednak uspokaja, że będzie kontrolować wpływ zmian.
Dodatkowo pojawiła się znów linia „L” , która na czas epidemii została zawieszona.
Wydłużono kursy linii S3  w weekendy tak aby dojechać nad Zalew Zegrzyński, a od 20 czerwca można pojechać linią 800 do Puszczy Kampinowskiej. Jednak ta usługa obowiązuje jedynie w weekendy i dni wolne od pracy.
Tramwaje linii 14 i 11 zostały na czas wakacji zawieszone z powodu remontów dróg. 25 kursuje tylko do placu Narutowicza.
Metro w godzinach szczytu przyjeżdzać będzie co niecałe trzy minuty w przypadku linii M1, a co 3,5 minuty w przypadku linii M2.

O wszystkich zmianach można przeczytać na stronie ZTM.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c