Waldemar Kraska: „Nie wyciągnęliśmy jako obywatele wniosków z poprzednich fal”

Waldemar Kraska w programie „Gość wydarzeń” mówił na temat czwartej fali koronawirusa w Polsce. Zwrócił między innymi uwagę na szpitale, ewentualne wprowadzenie obostrzeń oraz fakt, że nie wszyscy Polacy chcą się szczepić. Uważa, że nie wyciągnęliśmy wniosków z poprzednich fal.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wiceszef resortu zdrowia mówił w programie „Gość wydarzeń” na antenie Polsatu o sytuacji pandemicznej w kraju. Zaznaczył, że obecnie z Radą Medyczną opracowane zostały standardy dla osób, które będą przyjmowane do polskich szpitali, a także dla osób odwiedzających. Wyjaśnił, że osoby zaszczepione nie będą testowane przed przyjęciem lub wpuszczeniem do szpitala.

Kraska mówił też o tym, że Polacy nie wyciągnęli wniosków z poprzednich fal COVID-19. W ostatnim czasie widzi się coraz więcej osób nie stosujących się do zaleceń, tzn. bez maseczek w sklepach i innych zamkniętych pomieszczeniach, bez dystansu, nie korzystając ze środków do dezynfekcji. Zaznaczył też, że nie sięgnęliśmy w dostatecznym stopniu do najważniejszej metody walki z pandemią, a taką metodą są szczepionki.

Dlatego rząd chce w tej chwili skupić się na egzekwowaniu zasad, poprzez stosowanie nie upomnień, a mandatów. Jak dodaje, może to skłoni wszystkich do przestrzegania środków bezpieczeństwa. Zaapelował także, aby kto jeszcze tego nie zrobił, zaszczepił się oraz zachęcił do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c