Waloryzacja emerytur i rent! Świadczeniobiorcy otrzymają więcej niż planowano

Rada Ministrów jeszcze w grudniu 2020 roku zapowiadała, że wskaźnik waloryzacji rent i emerytur wyniesie 103,84 procent. Jak się okazało, świadczenia wyniosą jeszcze więcej. Wskaźnik ma wynieść aż 104,24 procent!

Fot. Pixabay

Rada Ministrów przyjęła wskaźnik waloryzacji emerytur i rent o 104,24% względem zeszłego roku. Jak tłumaczył  Mateusz Morawiecki ważne jest, aby seniorzy otrzymywali większe wypłaty, ponieważ łącznie w Polsce żyje ponad 10 milionów emerytów i rencistów.

Dodatkowy koszt takiej zmiany dla polskiego budżetu wyniesie miliard złotych. Dodatkowo, emeryci i renciści otrzymają również dwa dodatkowe świadczenia, czyli trzynasta i czternasta emerytura. Tzw. trzynastka wypłacana będzie w marcu, czternastka natomiast w listopadzie. Jeśli chodzi o czternastkę,  kwota będzie zależna od dochodów.

Premier podczas ostatniej konferencji również zwrócił uwagę na stopę bezrobocia w Polsce. Jak tłumaczył, z danych GUS wynika, że w styczniu wyniosło ono 6,5%, co znaczy, że jest to jeden  z najniższych poziomów u Unii Europejskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c