Wariant Delta przywróci obostrzenia? Jest odpowiedź ministra

Rząd boi się nadejścia wariantu Delta. Adam Niedzielski przyznaje, że jeżeli wariant indyjski zaatakuje, znane wszystkim obostrzenia mogą zostać przywrócone.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wprowadzono dodatkowe obostrzenia. Wszystkie niezaszczepione osoby m.in. z Wielkiej Brytanii będą musiały przejść obowiązkową kwarantannę. W Wielkiej Brytanii notuje się już około 10 tys. zakażeń dziennie. Nie wiadomo ile z tego stanowi wariant Delta. Naukowcy z Wlk. Brytanii wzięli jednak pod lupę grupę zaszczepionych osób i przyznają, że szczepionki chronią przez zakażeniem i hospitalizacją w bardzo wysokim stopniu.

Tych przesłanek, które mówią o ryzyku wzrostu zakażeń we wrześniu czy październiku z powodu większej mobilności nie widzimy. Co innego, jeśli pojawi się lub zacznie eskalować jedna z obecnych mutacji lub nowa mutacja, która może się dopiero pojawić. W takim przypadku faktycznie prawdopodobieństwo wprowadzenia restrykcji rośnie – powiedział Minister Zdrowia w rozmowie z dziennikiem „Fakt”.

Dodał, że jego zdaniem do końca wakacji Polska osiągnie odporność populacyjną. Liczba osób zaszczepionych i po chorobie przekroczy 70 proc. Adam Niedzielski powiedział, że o ile nie pojawi się w Polsce nowy wariant to wystarczy, by nie pojawiła się następna fala.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c