Warszawa: Bezdomna kobieta urodziła dziecko. Wzruszająca relacja ratowników

„O 7 rano w ostatni wtorek przyszły pierwsze informacje od streetworkerki, że nasza pacjentka zaczęła rodzić i jest już w szpitalu.” – czytamy na profilu Ambulans z Serca karetka dla bezdomnych.„Jakiś czas później w tym samym dniu przyszło na świat Maleństwo, które w ciepłym i przytulnym szpitalu znalazło się w zasadzie na chwilę. Ostatnie miesiące życia w brzuchu matki, która doświadcza bezdomności również minęły bezpowrotnie. Teraz szereg procedur. Po tych kilku miesiącach bezdomności nienarodzonego dziecka najbliższą osobą stał się kurator. Na pewno za chwilę przytuli go matka zastępcza. Czy będzie z dzieckiem na zawsze ?
Czy dziecko dowie się o dzielnych młodych streetworkerkach, kuratorce, pracownikach socjalnych ośrodka pomocy społecznej, lekarzach, ratownikach, którzy od wczesnych godzin rannych do późnych godzin wieczornych robili wszystko by dziecko nie urodziło się gdzieś na opuszczonej działce w mroźny marcowy dzień ?
Znam tych ludzi. Ludzi którzy dali szansę Maleństwu na bezpieczne życie. Maleństwu, które urodziło się bezdomne.

Ci ludzie to lekarz Łukasz Pulik, ratownicy Paweł Kosmowski, Rafał Muszczynko, Paweł Leśniowski, Piotr Shiffer, pięlegniarka Agnieszka Nowak .Największą jednak wdzięczność czuje do Aleka Polis Aleksandry Polisiewicz, Kasi Wnuk oraz Justyna Kościukiewicz. Wasza praca jest przykładem dla streetworkerów w całej Polsce. Ciąże na ulicy nie są jakimś wyjątkiem. Czymś sporadycznym. Nawet jeśli rzecz dzieje się w samym sercu Warszawy.
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Warszawa-Praga ,
Pogotowie Interwencji Społecznej Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża Monar Stowarzyszenie Otwarte Drzwi Caritas Archidiecezji Warszawskiej – działamy razem w projekcie Warszawski Streetworking i Poradnictwo przy wsparciu Warszawskie Sprawy Społeczne
Ps. Udostępniajcie. Warto mówić o tej pracy.” – czytamy we wpisie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c