Warszawa znalazła rozwiązanie ws. spalin?

Krakowskie Przedmieście

Ratusz zlecił krakowskim ekspertom ekspertyzę i propozycje rozwiązań na temat spalin w ścisłym centrum. Konkretnie chodzi o Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. Eksperci proponują, aby w tych okolicach używać i wpuszczać tylko i wyłącznie pojazdy o napędzie elektrycznym.

Firma Via Vistula z Krakowa sporządziła analizy i przedyskutowała je na spotkaniu członków warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji – podaje „Gazeta Stołeczna”.

Eksperci podają, że aby ruch pozostał na niezmienionym poziomie trzeba by zakupić 103 elektryczne autobusy wraz z ładowarkami za 298 mln zł. Dziennik „Gazeta Stołeczna” pisze jednak, że nie wszyscy są zwolennikami takiego rozwiązania. Niektórzy są zdania, że lepiej wykorzystać autobusy hybrydowe, które już są w użyciu, usprawnić komunikację poprzez wprowadzenie tzw. „zielonej fali” i śluzy specjalnie dla ruchu autobusowego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.