Warszawa dołącza do protestu! W stolicy zgasną światła

Polskie samorządy strajkują przeciwko ograniczeniu przez rząd pieniędzy niezbędnych do realizowania potrzeb lokalnych społeczności. Do strajku dołączyła również Warszawa, która w nocy wyłączy oświetlenie m.in. na mostach i ulicach. 

By Łukasz Młodziński – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16817602

W Warszawie dziś w nocy będzie ciemniej niż zawsze. Wszystko ze względu na strajki samorządów, które domagają się przerwania przez Parlament PR procesu legislacyjnego nad ustawą dotyczącą pozbawienia mieszkańców pieniędzy na potrzeby lokalnych społeczności. Między innymi ograniczone mają zostać udziały we wpływach z PIT i CIT. Ustawa jest w tej chwili procedowana w Senacie.

W ramach wsparcia protestu Urząd m.st. Warszawy podjął decyzję o wyłączeniu oświetlenia na warszawskich mostach, a także na części ulic. Jak dodał w swoim oświadczeniu prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, światła zgasną symbolicznie, bez stwarzania niepotrzebnego zagrożenia dla mieszkańców stolicy.

Wyłączone zostanie oświetlenie mostu Gdańskiego, Śląsko-Dąbrowskiego, Poniatowskiego, Siekierkowskiego i Świętokrzyskiego. Dodatkowo, nie będzie światła na wiadukcie Markiewicza. Zgaśnie też iluminacja na drzewach w Alejach Ujazdowskich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c