Warszawa Główna prawie gotowa! Kiedy przyjmie pasażerów?

Podróże pociągiem z Warszawy Głównej ruszą 14 marca 2021 roku. Stacja po ponad 20 latach ponownie przyjmie pasażerów. Z trasy będą korzystać zarówno pociągi lokalne, jak i regionalne. Realizacja całej inwestycji wyceniana jest na ponad 87 milionów złotych.

Fot. Pixabay

Po blisko ćwierć wieku Warszawa Główna ponownie przyjmie pasażerów. Od 14 marca będą z niej korzystać pociągi regionalne. Jak zapewnia PKP, na dworcu pojawią się wiaty, dokładne oznakowanie, wygodne ławki, pojawi się także system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Pomimo, że pociągi będą kursować do i z Warszawy Głównej, to wciąż na miejscu będzie plac budowy. Wszystko ze względu na zamknięcie dwóch peronów na stacji Warszawa Zachodnia i przekierowanie części ruchu właśnie na dworzec Główny.  Łącznie Warszawa Główna będzie obsługiwała około 40 pociągów na dobę. Wśród pierwszych połączeń będą trasy m.in. do Łowicza, Sochaczewa czy Skierniewic.

Jak tłumaczy Rafał Banaszkiewicz, kierownik projektu, PKP liczy na to, że po odbudowie Warszawa Główna będzie cieszyła się zainteresowaniem podróżujących, przede wszystkim ze względu na lokalizację. Dworzec znajduje się w centrum miasta, posiada dobre połączenia do przesiadki przy Towarowej oraz przy Grójeckiej, a także jest dość blisko drugiej linii metra.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c