Warszawa gotowa na śnieg! „W tym roku zima nie zaskoczy kierowców”

Już wkrótce może spaść pierwszy większy śnieg. Jak jednak zapewniają miejskie służby, w tym roku zima nie zaskoczy kierowców. ZOM zapewnił, że ich flota jest w pełni przygotowana na opady.

Fot. Warszawa w Pigułce

Pierwsze delikatne opady śniegu już za nami. Natomiast potężne śnieżyce zapowiadane są już na jutro. Oznacza to, że pogoda da się we znaki mieszkańcom Warszawy. Jak jednak obiecuje Zakład Oczyszczania Miasta, w tym roku zima nie zaskoczy kierowców.

W rozmowie z RDC Zofia Kłyk z ZOM zapewniła, że flota jest doskonale przygotowana. W przypadku długotrwałych i intensywnych opadów do działań jest w stanie wysłać nawet 306 pługów i posypywarek. Jeśli śnieg będzie mniejszy, wyjeżdżać na miasto będzie około 170 posypywarek.

Odśnieżane będą nie tylko drogi, ale i chodniki i przystanki komunikacji miejskiej. Co istotne, na terenach dla pieszych nie będzie soli, a piasek. Na drogach natomiast Zarząd Oczyszczania Miasta zastosuje chlorek sodu, który działa szybko i skutecznie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c