Warszawscy przedsiębiorcy dostali łącznie prawie miliard złotych. Stolica też zapewniła udogodnienia

Ze wsparcia z tarczy antykryzysowej skorzystało już prawie 174 tysiące przedsiębiorców z Warszawy. Rząd  w sumie wypłacił aż 989 935 752,55 złotych.

Fot. Pixabay

W Warszawie prawie miliard złotych otrzymały osoby mające firmy w ramach środków przyznanych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Ale pomocy udzieliła mieszkańcom również sama stolica.

Wiele lokalnych firm w związku z epidemią znalazło się w trudnej sytuacji, więc stolica oferuje im szereg rozwiązań pomagających przetrwać ten trudny czas.”

-przekazał prezydent miasta, Rafał Trzaskowski.

Jedne z form pomocy to obniżka czynszu w lokalach miejskich. Skorzystało z niej prawie 4 tysiące najemców. Kwota obniżek to w sumie ponad 28 tysięcy złotych.  Miasto dało pomoc też w postaci obniżki czynszu dzierżawnego za zajęcia pasa drogi. Wystąpiło o to 310 przedsiębiorców. Dodatkowe udogodnienia były w spłacie zobowiązań podatkowych od nieruchomości i podatku od środków transportu.

Miasto dało też możliwość skorzystania z oferty Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Tam można było udać się w celu dostania informacji o tarczę antykryzysową. Powstał także tam program, który realizował bezpłatne doradztwo księgowe online.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c