Warszawa uruchamia nowy projekt, który ma wesprzeć pracujące kobiety

Miasto uruchamia projekt „Mama- Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy w COVIDEM”. Akcja ma wesprzeć kobiety, których sytuacja na rynku pracy jest niepewna w związku z koronawirusem. Dodatkowo ma pomóc przyszłym mamom. 

Fot. Pixabay

Z badań wynika, że wiele kobiet ma problem z brakiem pewności siebie i kompetencji. Dlatego miasto chce pomóc. Urząd Miasta Warszawy przygotowuje warsztaty i szkolenia, które mają uchronić mamy aktywne zawodowo przed skutkami pandemii. Chodzi głównie o utratę pracy, ale również o wzmocnienie poczucia własnej wartości, zarówno u tych, które już są matkami, jak i u kobiet, które spodziewają się przyjścia wkrótce na świat dziecka.

Pierwszy etap będzie polegał na rozwijaniu pewności siebie. Następnie kobiety wezmą udział w szkoleniach, które mają pomóc w wyborze ścieżki kariery. Ostatni etap to warsztaty, które rozwiną konkretne umiejętności, które pomogą wrócić na rynek pracy czy nawet założyć swój własny biznes.

Ratusz przekazał, że akcja skierowana jest do osób, które mieszkają na stałe w Warszawie i cały program odbędzie się w języku polskim. Jednak zachęca do wzięcia udziału również kobiety, które do stolicy przybyły z Ukrainy czy Białorusi.

Projekt będzie realizowany przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet przy wsparciu Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, a rekrutacja zaczęła się wczoraj. Wystarczy wypełnić formularz online, który znajduje się na stronie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Wyniki rekrutacji 13 października.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c