Warszawiacy kradli na Mazurach. Wpadli w sprytną policyjną zasadzkę

Dwóch mężczyzn przyjechało w świąteczny weekend na Mazury. Młodzi mężczyźni nie mieli jednak zamiaru wypoczywać. W powiecie mrągowskim skradli skuter wodny oraz trzy silniki zaburtowe. Łup ukryli, a gdy po niego wrócili czekała tam już na nich zorganizowana przez szczycieńskich kryminalnych „niespodzianka”.

Fot. Pixabay

W poniedziałek parę minut po godzinie 12:00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 33 i 57-letniego mieszkańca gminy Jedwabno, z którego wynikało, że podczas spaceru po lesie znaleźli oni skuter wodny przykryty gałęziami. Gdy na miejsce przyjechali szczycieńscy funkcjonariusze potwierdzili fakt, iż skuter nie posiadał żadnych uszkodzeń i ewidentnie, ktoś chciał go w tym miejscu ukryć.

Kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że został on skradziony razem z trzema silnikami zaburtowymi w nocy z 1/2 kwietnia br. z terenu jednej z posesji położonej w miejscowości Mikołajki w powiecie mrągowskim. Pokrzywdzeni wycenili wartość skradzionego skutera wodnego na kwotę 90 tys. złotych, a trzech silników zaburtowych na łączną kwotę 41 tys. złotych. Praca operacyjna funkcjonariuszy doprowadziła do tego, że w dniu 6 kwietnia br., zatrzymali oni w miejscowości Burdąg dwóch młodych mieszkańców Warszawy.

21 i 23-latek po niespełna trzech dniach od kradzieży wrócili na miejsce kryjówki, chcąc przetransportować dostawczym Renault swoją zdobycz. Ku ich zdziwieniu czekali tam już na nich szczycieńscy kryminalni. Obaj Panowie zostali przewiezieni do komendy, a ich pojazd i pochodzący z kradzieży skuter na policyjny parking strzeżony. 21-latek usłyszał zarzut kradzieży. 23-latek odpowie zaś za kradzież oraz posiadanie substancji odurzających w postaci marihuany. W czwartek Prokurat Prokuratury Rejonowej w Szczytnie zadecydował, że 21 i 23-latek do czasu rozprawy sądowej zostaną objęci dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c