Warszawska parafia z koronawirusem. Sanepid szuka wiernych

Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na warszawskim Wrzecionie jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna został hospitalizowany, ale miał kontakt z wieloma osobami i duchownymi z różnych parafii. Sanepid szuka także wiernych.

Fot. Shutterstock

Na Stegnach księża marianie zapewniają swoich parafian o codziennej modlitwie, a zamówione wcześniej Msze święte odprawią w kaplicy domowej.

“Bardzo prosimy was wszystkich o modlitwę, aby u nikogo z nas nie stwierdzono koronawirusa, a tym samym, aby nikt z nas nie był zagrożeniem dla osób, które od wtorku do wczoraj uczestniczyły w Mszach świętych na Stegnach” – napisali w komunikacie do parafian.

Własny komunikat wydała również parafia Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie, w której poinformowano o hospitalizacji ks. proboszcza i kwarantannie wikariusza, kleryka i pracujących w parafii 3 sióstr zakonnych. Obok zachęty do modlitwy w intencji proboszcza i przebywających na kwarantannie, w komunikacie znalazła się prośba “o dalsze przestrzeganie zaleceń sanitarnych tj. noszenie maseczek podczas nabożeństw lub zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego oraz dezynfekcję rąk”.

Kwarantanną zostali objęci również marianie posługujący w sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii na Mariankach. Przełożony o. Jan Rokosz MIC poinformował, że “dla bezpieczeństwa kościół sanktuaryjny został zdezynfekowany i decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie zostaje zamknięty pod warunkiem, że Msze święte będą odprawianie przez księży gości spoza domu zakonnego na Mariankach”.

„Osoby, które w dniu 9 sierpnia br. (niedziela) podczas mszy o 7 i 8.30 spowiadały się u ks. proboszcza oraz osoby, które z rąk ks. proboszcza przyjęły komunie świętą na mszy o 11.30 oraz osoby, które w dniu 10 sierpnia (poniedziałek) załatwiały sprawy w kancelarii parafialnej, o pilny kontakt z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Lipsku, który prowadzi sprawę – telefonicznie pod nr. 507-079-464 lub w godzinach od 7.30 do 15 pod numerem 483780087, 483780244 lub mailowo: [email protected] – celem objęcia tych osób stosownym nadzorem epidemiologicznym” – informuje Sanepid.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c